0

Planujemy wyjazd nad morze, czyli wolne dni w 2011 roku

wolne dni 2011Nieliczni z Was już wiedzą, jak trudno jest zarezerwować apartament na tydzień przed planowanym przyjazdem. Wiąże się to z dużym stresem, kiedy kolejny raz słyszymy „zajęte” czy „nie ma już miejsc”. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest zaplanowanie wszystkiego i dopięcie wyjazdu na ostatni guzik. Miejsca noclegowe czy w apartamencie, czy w pensjonacie można rezerwować już dziś. Potwierdzeniem zazwyczaj jest wpłata zaliczki na konto, która jednocześnie jest gwarancją zabukowanego dla nas terminu.

Wszyscy czekamy niecierpliwie na każdy długi weekend. Można wtedy zaplanować rodzinną wycieczkę, wziąć kilka dni urlopu, który połączony z dniami wolnymi złoży się na przedłużony wypoczynek .

Od 2011 roku mamy dodatkowy dzień wolny, Święto Trzech Króli. W tymże okresie przypada on dokładnie w czwartek, dlatego niektórzy po skorzystaniu z zaledwie czterech dni wolnego, są w stanie wydłużyć sobie wypoczynek tydzień dłużej! Wtedy można zaplanować urlop nad morzem.

Poniżej przedstawię dni wolne i długie weekendy w 2011 roku oraz wolne dni w tym roku, 2010:

Październik 2010 brak wolnych dni, końcowy weekend można połączyć z 1 listopada

Listopad 2010

30.10 – 01.11 (trzy dni wolnego), 11.11 (Czwartek)

Grudzień 2010

Boże Narodzenie 25-26.12, 31.12 (Czwartek)

Styczeń 2011

Nowy Rok 1.02, Święto Trzech Króli 6.01 (Czwartek)

Kwiecień 2011

Wielkanoc 24.04 (Niedziela), Lany Poniedziałek 25.04 (Poniedziałek)

Maj 2011

Święto Pracy 1.05 (Niedziela), Święto Konstytucji 3 Maja 3.05 (Wtorek)

Czerwiec 2011

Boże Ciało 23.06 (Czwartek)
Sierpień 2011 Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny 15.08 (Poniedziałek)
Listopad 2011 Wszystkich Świętych 1.11 (Wtorek), Święto Niepodległości 11.11 (Piątek)
Grudzień 2011 Boże Narodzenie 25-26.12 (Niedziela – Poniedziałek)
Styczeń 2012 Nowy Rok 01.01 (Niedziela), Święto Trzech Króli 06.01 (Piątek)

Ogólnie rzecz biorąc, w tym roku szykuje się bardzo dużo wolnych dni. Jeśli dobrze zaplanujemy sobie urlop, możemy wziąć zaledwie dwa dni wolnego i wydłużyć weekend do tygodnia oszczędzając przy tym pozostałe dni urlopu.

Jak to zrobić? Jeśli mamy np. wolną środę, możemy wziąć dwa dni urlopu, dzięki czemu czas chociażby nad morzem wydłuży nam się do 5 dni.
Wyliczono, że takich długich weekendów można mieć aż 8 w roku 2011!

Koniec roku szkolnego przypada na 22 czerwca 2011 roku, szkół policealnych i zawodowych, 17 czerwca, zaś dla maturzystów już 29 kwietnia (nie licząc matur).

Łącznie wolnych dni jak weekendy i Święta jest 113, warto więc zaplanować wakacje już dzisiaj. Unikniemy przez to rozczarowań. Nawet jeśli jedziemy w grupie, każdy będzie wiedział, czy ten urlop dostanie czy też może mieć problemy.

1. Święto Trzech Króli

6 stycznia jest w czwartek. Piątek wolny i mamy 4 dni wolnego. Jeśli ktoś nie lubi poniedziałków, może wziąć i ten wolny wydłużając weekend do pięciu dni.

2. Wielkanoc

Na kolejny, tym razem Świąteczny Weekend możemy udać się w Święta Wielkiej Nocy. Coraz popularniejsze robi się wyjeżdżanie do innego miasta wraz z rodziną. Biorąc jeden dzień urlopu, 22 kwietnia, mamy ich cztery. Ponieważ urlop ten kończy się w „lany poniedziałek”, następnego dnia dzieci nie idą do szkoły. Dodatkowy dzień urlopu przedłuży go do 5 dni.

3. Święto Konstytucji 3 Maja

Kolejną alternatywą jest wzięcie czterech dni urlopu i z krótkiego wyjazdu zrobi nam się 11stodniowy długi urlop. Oczywiście mówimy o tym między Wielkanocą a Świętem Konstytucji 3 Maja.

Dwa dni można zrobić sobie między dniem dziecka a weekendem. Idealna alternatywa na super prezent dla dzieci. (tutaj jednak nie ma żadnego dnia wolnego, jedynie uczniowie mają wolne)

4. Święto Bożego Ciała

Także tego dnia przypada dzień ojca przypada w czwartek. Ciężko nie zdecydować się na dłuższy weekend biorąc piątek wolny. 23 czerwca i wolny 24(piątek) daje nam 4 dni urlopu.

5. 15 sierpnia wolny.

W sierpniu ustawowo przypada nam wolne Święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, 15 sierpnia (poniedziałek), czyli bez brania dni wolnych w piątek po południu wyjeżdżamy i spędzamy cały weekend razem z niechcianym poniedziałkiem. Można wziąć też piątek i dodajemy sobie dzień beztroski. 4 dni urlopu!

6. Dzień Wszystkich Świętych

Kolejny wolny dzień, z którego nie musimy się z nikim rozliczać jest 1 listopada. Wypada on we wtorek i aż szkoda nie brać wolnego poniedziałku. Mamy wtedy 5 dni wolnych!

7. Kolejny, tydzień później weekend z 11 listopada (piątek). Już z automatu dostajemy trzy dni wolnego!

8. Później wolne są już tylko Święta Bożego Narodzenia 2011.

Możemy naliczyć łącznie 8 długich weekendów. Zakładając, że do wszystkich tych dni wolnych dołożymy nasze
10 dni
urlopu i  możemy zaplanować sobie kilka wyjazdów w różne części Polski jak np. nad morze.

Całą resztę wolnych dni większość może wykorzystać np. do przedłużenia weekendu walentynkowego, wyjechania na Sopot Festival, Opener’a, czy inne imprezy typu Halloween.

Przypominamy, że na co najmniej miesiąc przed wyjazdem należy zarezerwować apartament lub pokoje wg życzeń klienta. Im wcześniej zamówimy, mamy więcej możliwości manipulowania terminami.

Kontakt: Małgorzata Kępińska info@sopotnoclegi.pl, tel: 509 862 305


O autorzeZostaw odpowiedź
p>