0

Sasino odpoczynek w zgodzie z naturą.

apartamenty sasino gmina choczewo

O wypoczynku marzy dziś każdy. Nie każdy jednak potrafi czy chce wypoczywać w tętniących życiem miastach, tłumnie obleganych kurortach czy znanych miejscach. Alternatywą takiego wypoczynku są właśnie noclegi sasino. Sasino to przepiękna nadmorska miejscowość położona zaledwie 12 kilometrów od Łeby, która daje możliwość korzystania z atrakcji tego miejsca. Nie znajduje się bezpośrednio nad morzem, dlatego też nawet w sezonie nie jest tu tłoczno i można zregenerować siły. Doskonałe miejsce dla rodzin z dziećmi, par czy indywidualnych wypadów z dala od zgiełku codziennego życia miasta. Niby blisko do centrum, ale w otoczeniu lasów można wypocząć na łonie natury. Ta malowniczo położona wieś kaszubska leży w gminie Choczewo, słynącej z rezerwatu Choczewskie Cisy, najstarsze z drzew mają tu nawet 150 lat. Poza cisem pospolitym znajdują się tu także porosty – płucnica islandzka, storczyki Fuscha, czy tez wawrzynek wilczełyko.

noclegi sasino

Do atrakcji turystycznych Sasina należy latarnia morska Stilo, która znalazła się na polskim znaczku pocztowym. Położona na zalesionej wydmie, 900 metrów od brzegu wybudowana została przez Niemców na początku lat XX.

CHOCZEWO NOCLEGI SASINO

Decydując się na apartamenty choczewo warto wybrać się na jednodniową wycieczkę do Słowiańskiego Parku Narodowego, w okolice Łeby, gdzie największą atrakcją są ruchome wydmy. Piesza przeprawa to około 3 godzin, ale bez problemu można tę wycieczkę zamienić na rowerową. Wydmy co roku przesuwają się o około 9 metrów w kierunku Łeby, dlatego nazywane są ruchomymi. Największa z nich Wydma Łęcka ma około 40 metrów, a z jej szczytu roztaczają się fantastyczne widoki na jezioro Łabsko i Bałtyk.

APARTAMENTY SASINO NOCLEGI

Nie można nie wspomnieć również o aktywnym wypoczynku w Choczewie. Jedną z propozycji jest jazda konna w stadninie znajdującej się przy wjeździe do Sasina. Inną formą spędzania czasu są wycieczki rowerowe, po czterech szlakach turystycznych, a z pewnością piesze wędrówki po okolicznych terenach sprawią, że noclegi choczewo staną się dla każdego prawdziwym obcowaniem z naturą i miejscem częstych powrotów.

Kontakt Noclegi  Sasino:

Apartamenty Sasino
Sasino, Malinowa 15
84-210 Choczewo
woj.pomorskie
Kom: +48 606 835 807
E-mail: rezerwacja@apartamentysasino.pl


O autorzeZostaw odpowiedź
p>