0

Dwór Oliwski w Dolinie Radości

Nad Potokiem Oliwskim na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, w otoczeniu Lasów Oliwskich, położona jest Dolina Radości. Malownicza okolica od wieków była doceniana przez ludzi, którzy wykorzystując wody potoku zakładali tu młyny i kuźnie. Dolina nosiła nazwę Doliny Schwabego, a dwór który powstał wśród wzgórz około XVII wieku nazwany został Dworem Schwabego.

W 1896 roku leśnik Danz postanowił uwiecznić na jednym ze wzgórz otaczających tę malowniczą dolinę swoje imię. Na porośniętych sosnami i świerkami zboczach posadził brzozy, które zmieniając barwy liści w sezonie jesiennym tworzyły napis DANZ 1896. Dziś trudno dopatrzeć się tych liter, ze względu na naturalny rozrost lasu, ale trwają starania, by ten historyczny charakter Trójmiejskiego Parku powrócił.

hotel w gdansku dwor oliwski

Dolina Radości jest doskonałym miejscem na spacery i odpoczynek, choć wbrew pozorom kiedyś pełniła funkcję zagłębia przemysłowego. Nad potokiem pracowały młyny, kuźnie i prochownie napędzane wodą, które częściowo uchowały się do dziś. Uchował się także Dwór Schwabego. Pozostała po nim piwnica, wykorzystana jako winiarnia, a sam budynek został odrestaurowany i wykorzystany na potrzeby restauracji hotelu w Gdańsku. Tuż obok postawiono nowy budynek, kryty strzechą i architekturą nawiązujący do historii, w którym znajduje się Dwór Oliwski – pięciogwiazdkowy hotel.

hotel gdansk dwor oliwski spa
spa w gdansku hotel gdansk dwor oliwski
hotel gdansk kontak dojazd

Całość otoczona jest ogrodem, z miejscem do odpoczynku i małą architekturą. Położenie Dworu w zaciszu Lasów Oliwskich staje się alternatywą dla hoteli w centrum miasta. Tu można wypocząć, spędzić czas we dwoje, z rodziną, ale też urządzić spotkania biznesowe. Do dyspozycji gości hotelu Gdańsk jest 70 klimatyzowanych pokoi, 56 standardowych, 11 przestronnych junior suite i 2 apartamenty. Wszystkie wyposażone w Tv-sat, łącze internetowe, mini-barek i łazienkę. Dla klientów biznesowych przygotowano dwie sale konferencyjne, wyposażone w sprzęt audio-video. Restauracja łączy kuchnię międzynarodową z tradycyjna polską, a szef kuchni Marcin Kowalski tworzy dania autorskie. XVII – wieczne piwnice zaadaptowane zostały na potrzeby Winiarni, w której znajduje się ponad 150 gatunków win. Nie można nie wspomnieć o luksusowym Spa Gdańsk. Korzystać można z basenu, jacuzzi, łaźni, fitness room-u, czy też udać się na zabiegi pielęgnacyjne i masaże.

hotel gdansk spa dwor oliwski

Dwór Oliwski położony jest w dzielnicy Gdańsk Oliwa, 15 km od lotniska, 7km od sopockiego Mola, 10 km od Gdańska.

Hotel Dwór Oliwski

ul. Bytowska 4, 80-328 Gdańsk
Telefony:
Dział Rezerwacji 58 554 70 07
Hotel: 58 554 70 00
Restauracja: 58 554 70 70
SPA: 58 554 70 05
Fax: 0048 58 554 70 10
E-mail: rezerwacja@dworoliwski.pl
E-mail: hotel@dworoliwski.pl


O autorzeZostaw odpowiedź
p>