Jak nauczyć dziecko wiązać sznurowadła?

Wiek w jakim dziecko powinno umieć wiązać buty jest kwestią sporną. Większość rodziców uważa, że maluch musi nauczyć się tego idąc do szkoły, natomiast zdarza się, że już 3 latki świetnie radzą sobie z tą czynnością. W drugą stronę – niekiedy  10 latkowie nie potrafią rozprawić się ze sznurowadłami, bo nikt nie pokazał im jak to robić. 

Kiedy więc zająć się tematem sznurowadeł?


Najlepiej kiedy dziecko będzie gotowe, a jest to kwestia bardzo indywidualna. Zanim dziecko nauczy się wiązać buty, dobrym rozwiązaniem będzie zakup obuwia na rzepy. Jest to modne i wygodne szczególnie wśród przedszkolaków.  Maluch może być wtedy samodzielny i nie stresuje się skomplikowaną czynnością. Rzepy mają jednak pewną wadę, że po czasie nie „trzymają” już tak mocno, ale istnieje jeszcze lepsza alternatywa – sznurowadła silikonowe Hickies.

Sznurowadła silikonowe Hickies


Jest to nowinka na rynku obuwniczym – specjalny system zapięć jest bardzo wygodny, bezpieczny i prosty w zakładaniu. Co ważne – raz „zamontowane” sznurowadła nie muszą być poprawiane i ponownie wiązane. But z takimi sznurówkami idealnie dopasowuje się do stopy i jej ruchu, nie uciska i co istotne szczególnie wśród dzieci – nie ma możliwości potknięcia się o rozwiązane sznurki.

Sznurowadła silikonowe możemy kupić w wielu wariantach kolorystycznych i zapinać je na różne sposoby dzięki czemu buty wyglądają bardzo ładnie i oryginalnie. Kiedy jednak dziecko zechce nauczyć się wiązać tradycyjne sznurówki, warto stworzyć tzw. but treningowy – np. wycinając go z papieru i tworząc w nim otwory. Na takim modelu  można uczyć pociechę wiązania sznurowadeł.

Sznurowadła elastyczne bez wiązania Hickies sznurówki (21)

Żeby ułatwić zadanie,  można np. używać sznurówek w różnych odcieniach, co pomoże dziecku zrozumieć, jak przekładamy końcówki. Najprostszą techniką na początek będzie tzw. „króliczek”. Polega ona na tym, że że z każdej ze sznurówek tworzymy owalne ucho królika, następnie robimy prosty węzeł, przeplatając ze sobą „uszy”. Pamiętajmy, żeby w trakcie nauki zachować cierpliwość, nie wywierać presji i nie poganiać dziecka. 

Podobne

Discover

Jak radzić sobie ze smogiem?

Z powodu smogu w Polsce każdego roku umiera prawie 45 tysięcy mieszkańców....

Jak nauczyć dziecko wiązać sznurowadła?

Wiek w jakim dziecko powinno umieć wiązać buty jest kwestią sporną. Większość rodziców uważa,...

Czapka bluetooth – nie tylko na narty i snowboard

Uprawianie sportu - niezależnie czy robimy to profesjonalnie czy amatorsko, wymaga od nas odpowiedniego...

Majówka na Kaszubach – idealny pomysł dla całej rodziny

Długi weekend majowy zbliża się wielkimi krokami i wielu z nas zastanawia się gdzie...

Kiedy warto wybrać się na Kaszuby?

Kaszuby to jeden z najchętniej odwiedzanych regionów Polski. Przyjeżdżają  tu turyści z kraju i...

Osiedle Hiszpańskie w Gdańsku – wysoki standard, niskie ceny

Cena za m2 i lokalizacja, to najważniejsze aspekty, które bierzemy pod uwagę kupując mieszkanie....

Kategorie

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here