Tramwaj wodny w Trójmieście. Tam i z powrotem!

0
711
Tramwaj wodny w Sopocie

Tramwaj wodny jest to jedno z najlepszych porozumień między miastami morskimi w sezonie letnim. Środek komunikacji łączy miasta i miejscowości położone w Zatoce Gdańskiej jednocześnie dając możliwość zwiedzania zabytków i podróży „statkiem”.

Tramwaje wodne są idealną alternatywą na szybkie połączenie z Półwyspem Helskim. Pociągiem z Sopotu na Hel jedziemy ponad dwie godziny, tramwajem wodnym tylko półtorej godziny. Ceny biletów w porównaniu z pociągiem także są bardzo zbliżone do pospolitych środków lokomocji.

.Tramwaje wodne Sopot

Najmniejsze tramwaje wodne na Hel odpływają z sopockiego Molo. Rezerwację należy zrobić z kilkudniowym wyprzedzeniem, choć wtedy istnieje ryzyko odwołania kursu ze względu np. złej pogody.

Tramwaj wodny Sopot

Tramwaje wodne Gdynia

Z Gdyni także pływają tramwaje wodne na Hel i do Jastarni. Odpływają one dokładnie z Nabrzeża Pomorskiego, niedaleko też można kupić bilety.

Tramwaje Wodne Gdańsk

Tramwaje wodne z Gdańska pływają do Sobieszewa, na Hel oraz Westerplatte.  Startuje się z Nabrzeża Motławy przy baszcie Łabędź. Bilety można kupić tuż obok na Targu Rybnym 6 na 10 minut przed odpłynięciem stateczku.