0

Bohaterów Monte Cassino

krzywy domek sopot

Ulica Bohaterów Monte Cassino to najsłynniejszy deptak w Sopocie zwany również „Monciakiem” Ma on 653metry, mnóstwo knajp, restauracji, kawiarenek, które latem tętnią życiem. Zaczyna się on przy ulicy al. Niepodległości, następnie krzyżuje się z ul. Obrońców Wasterplatte (tylko po tej części można jeździć samochodem) i biegnie na dół aż do ul. Powstańców Warszawy. Latem można spotkać tu wiele ciekawych osób, obejrzeć setki ciekawych występów młodych ludzi jak np. pokazy stepowania, pokazy breakdance, iluzjoniści i inne. Oprócz tego, na Monte Cassino są dwa kina, Multikino i kino Bałtyk oraz teatr. W 2009 roku skończono budowę wielkiego centrum handlowego Haffner, gdzie po gorącym dniu można udać się na zakupy w klimatyzowanych pomieszczeniach.

Nie da się zauważyć Krzywego Domku, który powoduje, że patrząc na niego kręci nam się w głowie. Jest to zdecydowanie jedna z najbardziej intrygujących budowli na świecie, którą stale możemy oglądać w Sopocie! Na trzech piętrach rozmieszczone są restauracje, usługi, więc można tam zjeść, wypić, pobawić się, kupić książkę, a nawet zrobić odbitki z wakacji. Oprócz tych stałych atrakcji, kilka razy w miesiącu odbywają się tam przeróżne wernisaże, spotkania ze sławnymi autorami książek, imprezy muzyczne i firmowe w klubach oraz kulinarne podróże w różne strony świata.

Idąc w dół Monciaka możemy dojść do Molo przechodząc nad ulicą Grunwaldzką nowo wybudowanym tunelem. Cały deptak ma tyle przeróżnych atrakcji, że przejście tak niewielkiego odcinka drogi zajmuje nam dużo więcej czas aniżeli po normalnej ulicy.

szukam noclegu sopot

Kontakt: Małgorzata Kępińska info@sopotnoclegi.pl, tel: 509 862 305


O autorzeZostaw odpowiedź
p>