Bohaterów Monte Cassino

0
1143
Krzywy domek w Sopocie
źródło: www.wikipedia.pl

Ulica Bohaterów Monte Cassino to najsłynniejszy deptak w Sopocie zwany również „Monciakiem”. Ulica o długości 653 metrów ma w ofercie mnóstwo knajp, restauracji, kawiarenek, które latem tętnią życiem. Zaczyna się on przy ulicy al. Niepodległości, następnie krzyżuje się z ul. Obrońców Westerplatte (tylko po tej części można jeździć samochodem) i biegnie na dół aż do ul. Powstańców Warszawy. Latem można spotkać tu wiele artystów ulicznych, obejrzeć setki ciekawych występów jak np. pokazy stepowania, pokazy breakdance, iluzjonistów i inne. Oprócz tego, na Monte Cassino są dwa kina – Multikino i kino Bałtyk oraz teatr. W 2009 roku skończono budowę wielkiego centrum handlowego Haffner, gdzie po gorącym dniu można udać się na zakupy w klimatyzowanych pomieszczeniach.

Monte Cassino Sopot

Atrakcje ulicy Bohaterów Monte Cassino

Nie da się nie zauważyć Krzywego Domku, który powoduje, że patrząc na niego kręci nam się w głowie. Jest to zdecydowanie jedna z najbardziej intrygujących budowli na świecie, którą stale możemy oglądać w Sopocie. Na trzech piętrach rozmieszczone są restauracje i obiekty usługowe, w których można zjeść, wypić, pobawić się, kupić książkę, a nawet zrobić odbitki z wakacji. Oprócz tych stałych atrakcji, kilka razy w miesiącu odbywają się tu przeróżne wernisaże, spotkania ze sławnymi autorami książek, imprezy muzyczne i firmowe w klubach oraz kulinarne podróże w różne strony świata.

Monciak Sopot

Idąc w dół Monciaka możemy dojść do Molo przechodząc nad ulicą Grunwaldzką. Cały deptak ma tyle przeróżnych atrakcji, że przejście tak niewielkiego odcinka drogi zajmuje nam dużo więcej czasu niż po normalnej ulicy.