Silikonowe sznurowadła – modny gadżet czy funkcjonalne rozwiązanie?

0
1078
Gumowe sznurówki Hickies

Wydawać by się mogło, że w temacie sznurówek nic nowego nie może się wydarzyć. Dwa wiązane końce trzymają but na swoim miejscu – zaszaleć można jedynie z kolorem czy materiałem. Podobno dobrych produktów nie trzeba na siłę ulepszać, ale w niektórych przypadkach tradycyjne sznurowadła nie do końca się sprawdzają.

Najczęściej na niedogodności narzekają biegacze i inne osoby, które aktywnie spędzają czas. Zgłaszane problemy to ból i ucisk na grzbiecie stopy, otarcia, a nawet głębsze rany. Dodatkowo irytują rozwiązujące się sznurówki, o które można się potknąć, ale także zwyczajnie stracić czas na ponowne wiązanie.

M.in. z takich powodów powstał alternatywny produkt – sznurówki silikonowe. Tak naprawdę jest to system zapięć, który z wiązaniem ma niewiele wspólnego. Wiele osób zastanawia się, czy ten nowoczesny patent to jedynie modny i ciekawy wizualnie gadżet czy funkcjonalne rozwiązanie dla aktywnych.

Faktem jest, że buty wyposażone w silikonowe sznurowadła to sposób na podkreślenie  swojego oryginalnego stylu. Szeroki wachlarz kolorów,  a nawet modele z kryształkami Swarovskiego sprawiają, że ciężko pozostać niezauważonym. Obuwie z takim dodatkiem nabiera zupełnie innego charakteru, ale nie jest to jedyna zaleta produktu.

Wśród innych atutów z pewnością należy podkreślić fakt, że sznurówki silikonowe wystarczy raz „zamontować” w obuwiu i nie trzeba ich już poprawiać ani wyjmować. Jest to dobra wiadomość nie tylko dla biegaczy, ale także dzieci czy osób starszych, które mają problem z  wiązaniem butów. Ich zakładanie i zdejmowanie jest bardzo proste – intuicyjne – nie potrzeba żadnej instrukcji ani skomplikowanych czynności.

Bardzo istotną cechą produktu jest elastyczność – zapięcia dostosowują się do kształtu stopy oraz jej ruchu. Dzięki temu użytkownik nie czuje bólu, nie musi obawiać się otarć i dyskomfortu nawet podczas długich spacerów czy intensywnego joggingu. Inna ważna zaleta to po prostu bezpieczeństwo – sznurówki silikonowe nie rozwiążą się, nie spowodują zatem potknięcia czy upadku.

Elastyczne sznurowadła Hickies

Jak widać nowoczesne sznurowadła silikonowe to nie tylko ciekawy design, ale również wygoda i funkcjonalność, z której może skorzystać każdy – biegacze, seniorzy czy dzieci. Oczywiście najlepszym sposobem żeby przekonać się o zaletach produktu jest jego wypróbowanie do czego szczerze zachęcamy.