Silikonowe sznurowadła – modny gadżet czy funkcjonalne rozwiązanie?

Wydawać by się mogło, że w temacie sznurówek nic nowego nie może się wydarzyć. Dwa wiązane końce trzymają but na swoim miejscu – zaszaleć można jedynie z kolorem czy materiałem. Podobno dobrych produktów nie trzeba na siłę ulepszać, ale w niektórych przypadkach tradycyjne sznurowadła nie do końca się sprawdzają.

Najczęściej na niedogodności narzekają biegacze i inne osoby, które aktywnie spędzają czas. Zgłaszane problemy to ból i ucisk na grzbiecie stopy, otarcia, a nawet głębsze rany. Dodatkowo irytują rozwiązujące się sznurówki, o które można się potknąć, ale także zwyczajnie stracić czas na ponowne wiązanie.

M.in. z takich powodów powstał alternatywny produkt – sznurówki silikonowe. Tak naprawdę jest to system zapięć, który z wiązaniem ma niewiele wspólnego. Wiele osób zastanawia się, czy ten nowoczesny patent to jedynie modny i ciekawy wizualnie gadżet czy funkcjonalne rozwiązanie dla aktywnych.

Faktem jest, że buty wyposażone w silikonowe sznurowadła to sposób na podkreślenie  swojego oryginalnego stylu. Szeroki wachlarz kolorów,  a nawet modele z kryształkami Swarovskiego sprawiają, że ciężko pozostać niezauważonym. Obuwie z takim dodatkiem nabiera zupełnie innego charakteru, ale nie jest to jedyna zaleta produktu.

Wśród innych atutów z pewnością należy podkreślić fakt, że sznurówki silikonowe wystarczy raz „zamontować” w obuwiu i nie trzeba ich już poprawiać ani wyjmować. Jest to dobra wiadomość nie tylko dla biegaczy, ale także dzieci czy osób starszych, które mają problem z  wiązaniem butów. Ich zakładanie i zdejmowanie jest bardzo proste – intuicyjne – nie potrzeba żadnej instrukcji ani skomplikowanych czynności.

Bardzo istotną cechą produktu jest elastyczność – zapięcia dostosowują się do kształtu stopy oraz jej ruchu. Dzięki temu użytkownik nie czuje bólu, nie musi obawiać się otarć i dyskomfortu nawet podczas długich spacerów czy intensywnego joggingu. Inna ważna zaleta to po prostu bezpieczeństwo – sznurówki silikonowe nie rozwiążą się, nie spowodują zatem potknięcia czy upadku.

Elastyczne sznurowadła Hickies

Jak widać nowoczesne sznurowadła silikonowe to nie tylko ciekawy design, ale również wygoda i funkcjonalność, z której może skorzystać każdy – biegacze, seniorzy czy dzieci. Oczywiście najlepszym sposobem żeby przekonać się o zaletach produktu jest jego wypróbowanie do czego szczerze zachęcamy.

Podobne

Discover

Parki i place zabaw w Sopocie

Niektórzy turyści widzą w Sopocie tylko miejsce do szalonej całonocnej zabawy, głównie dzięki licznym...

Pomysł na pochmurne dni w Sopocie

Sopot jest wakacyjną stolicą Polski, więc gdy tylko zrobi się cieplej, przyjeżdżają tu tłumy...

Monkey Business Pizza & More – Kraków podgórze

Monkey Business Pizza & More - wyjątkowa i sycąca amerykańska deep dish pizza w...

Imprezowanie w Sopocie

Każdy z nas ma czasem ochotę zapomnieć o pracy i innych obowiązkach, odetchnąć i...

Tramwaj wodny w Trójmieście. Tam i z powrotem!

Tramwaj wodny jest to jedno z najlepszych porozumień między miastami morskimi w sezonie letnim....

SPA Sopot

Wakacje nad morzem możemy spędzić nie tylko nad wodą, ale też pójść do kina...

Kategorie

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here