Maska antysmogowa -dlaczego przyda się również wiosną?

Noszenie masek antysmogowych staje się coraz bardziej popularne i uzasadnione.  Problem zanieczyszczonego powietrza dotyczy wielu miast w Polsce, a zanim poczujemy efekty rządowych działań mających poprawić  sytuację, musimy stosować środki doraźne.

Maski filtrujące  są obecnie najlepszym sposobem na radzenie sobie ze smogiem w sposób indywidualny – tu i teraz. Wiele osób nosi je tylko w sezonie jesienno zimowym, czyli grzewczym i mało wietrznym, ponieważ wtedy mamy do czynienia z największym stężeniem szkodliwych pyłów zawieszonych w powietrzu. Niestety istnieje grupa osób, która potrzebuje masek antysmogowych również wiosną – są to alergicy i  wszyscy, którzy z różnych powodów mają obniżoną odporność.

Maski antysmogowe dobrych marek to jednocześnie świetna ochrona  przed alergenami, dlatego osoby zmagające się z uciążliwymi uczuleniami powinny je koniecznie wypróbować. Skuteczność profesjonalnych certyfikowanych masek zawdzięczamy specjalnym filtrom – najczęściej jest to połączenie filtra węglowego i HEPA, co daje nam gwarancję odpowiedniej filtracji.

Maska antysmogowa Respro

Kupując sprawdzone maski antysmogowe dobrych producentów nie musimy się obawiać o trudności w oddychaniu, ponieważ  nie powodują one znaczących oporów w przepływie powietrza. Ich inne zalety to możliwość dopasowania rozmiaru dzięki czemu maska będzie szczelna oraz specjalne panele w niektórych modelach, zapobiegające gromadzeniu wilgoci i co za tym idzie rozwojowi bakterii.

W czasie kiedy z powodu pandemii koronawirusa noszenie maseczek ochronnych stało się naszą codziennością, powinniśmy zastanowić się czy  kupować jednorazowe lub bawełniane maseczki nie chroniące nas w zasadzie przed niczym, czy postawić na lepszy produkt o szerszym spektrum działania.

Maski antysmogowe respro

Oczywiście – maseczki mające zabezpieczać nas przed rozprzestrzenianiem wirusa i maski antysmogowe to dwie różne kategorie produktów, ale te drugie również ograniczają przemieszczanie patogenów drogą kropelkową. Ich przewaga nad pozostałymi to jednak inne ważne funkcje jakie jak ochrona przed alergenami i smogiem.

Według nas lepiej podejść do tematu kompleksowo – dzięki temu też zadbamy o środowisko, ponieważ nie będziemy generować  odpadów wyrzucając codziennie po kilka sztuk  maseczek jednorazowego użytku.

Podobne

Discover

Parki i place zabaw w Sopocie

Niektórzy turyści widzą w Sopocie tylko miejsce do szalonej całonocnej zabawy, głównie dzięki licznym...

Pomysł na pochmurne dni w Sopocie

Sopot jest wakacyjną stolicą Polski, więc gdy tylko zrobi się cieplej, przyjeżdżają tu tłumy...

Monkey Business Pizza & More – Kraków podgórze

Monkey Business Pizza & More - wyjątkowa i sycąca amerykańska deep dish pizza w...

Imprezowanie w Sopocie

Każdy z nas ma czasem ochotę zapomnieć o pracy i innych obowiązkach, odetchnąć i...

Tramwaj wodny w Trójmieście. Tam i z powrotem!

Tramwaj wodny jest to jedno z najlepszych porozumień między miastami morskimi w sezonie letnim....

SPA Sopot

Wakacje nad morzem możemy spędzić nie tylko nad wodą, ale też pójść do kina...

Kategorie

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here