Maska antysmogowa -dlaczego przyda się również wiosną?

0
1207
Maski antysmogowe respro

Noszenie masek antysmogowych staje się coraz bardziej popularne i uzasadnione.  Problem zanieczyszczonego powietrza dotyczy wielu miast w Polsce, a zanim poczujemy efekty rządowych działań mających poprawić  sytuację, musimy stosować środki doraźne.

Maski filtrujące  są obecnie najlepszym sposobem na radzenie sobie ze smogiem w sposób indywidualny – tu i teraz. Wiele osób nosi je tylko w sezonie jesienno zimowym, czyli grzewczym i mało wietrznym, ponieważ wtedy mamy do czynienia z największym stężeniem szkodliwych pyłów zawieszonych w powietrzu. Niestety istnieje grupa osób, która potrzebuje masek antysmogowych również wiosną – są to alergicy i  wszyscy, którzy z różnych powodów mają obniżoną odporność.

Maski antysmogowe dobrych marek to jednocześnie świetna ochrona  przed alergenami, dlatego osoby zmagające się z uciążliwymi uczuleniami powinny je koniecznie wypróbować. Skuteczność profesjonalnych certyfikowanych masek zawdzięczamy specjalnym filtrom – najczęściej jest to połączenie filtra węglowego i HEPA, co daje nam gwarancję odpowiedniej filtracji.

Maska antysmogowa Respro

Kupując sprawdzone maski antysmogowe dobrych producentów nie musimy się obawiać o trudności w oddychaniu, ponieważ  nie powodują one znaczących oporów w przepływie powietrza. Ich inne zalety to możliwość dopasowania rozmiaru dzięki czemu maska będzie szczelna oraz specjalne panele w niektórych modelach, zapobiegające gromadzeniu wilgoci i co za tym idzie rozwojowi bakterii.

W czasie kiedy z powodu pandemii koronawirusa noszenie maseczek ochronnych stało się naszą codziennością, powinniśmy zastanowić się czy  kupować jednorazowe lub bawełniane maseczki nie chroniące nas w zasadzie przed niczym, czy postawić na lepszy produkt o szerszym spektrum działania.

Maski antysmogowe respro

Oczywiście – maseczki mające zabezpieczać nas przed rozprzestrzenianiem wirusa i maski antysmogowe to dwie różne kategorie produktów, ale te drugie również ograniczają przemieszczanie patogenów drogą kropelkową. Ich przewaga nad pozostałymi to jednak inne ważne funkcje jakie jak ochrona przed alergenami i smogiem.

Według nas lepiej podejść do tematu kompleksowo – dzięki temu też zadbamy o środowisko, ponieważ nie będziemy generować  odpadów wyrzucając codziennie po kilka sztuk  maseczek jednorazowego użytku.