0

Kiedy warto wybrać się na Kaszuby?

Kaszuby to jeden z najchętniej odwiedzanych regionów Polski. Przyjeżdżają  tu turyści z kraju i zagranicy, zachęcani pięknem krajobrazów, pyszną kuchnią i lokalnym folklorem. Wydawać by się mogło, że najlepszą porą na zaplanowanie urlopu lub weekendu na Kaszubach jest lato, ale tak naprawdę, każdy sezon ma tu swoje uroki.

Atrakcje na Kaszubach Mięta i Woda

Pensjonat na Kaaszubach wdzydze mietaiwoda (4)

Pensjonat na Kaaszubach wdzydze mietaiwoda (3)

Wiosna to idealny czas ponieważ możemy zaplanować tutaj rodzinną majówkę. Grill nad jeziorem, wycieczka rowerowa, piękno budzącej się do życia przyrody – wszystko to czeka na nas  i zachęca do odwiedzenia Kaszub właśnie wiosną. To idealny czas na regenerację sił po długich, zimowych miesiącach. Warto również wiedzieć jaki pensjonat na Kaszubach może nam to zapewnić bez względu na porę roku.

osrodek wczasowy mietaiwoda (2)

Lato to oczywiście czas obfitujący w mnóstwo regionalnych atrakcji. Planując urlop w tym okresie, z pewnością nie będziemy narzekać na nudę. W wakacje możemy korzystać z pięknych kaszubskich jezior pływać kajakiem, jachtem, łodzią lub…wpław. Możemy również brać udział w różnego rodzaju lokalnych wydarzeniach – festynach, dożynkach, targach regionalnej żywności, rękodzieła, plenerowych koncertach itp.

Aktywne spędzanie czasu na Kaszubach

Pensjonat na Kaaszubach wdzydze mietaiwoda (2)

Pensjonat na Kaaszubach wdzydze mietaiwoda (1)

Ciepłe miesiące sprzyjają wycieczkom rowerowym, spacerom i zwiedzaniu różnego rodzaju zabytków. Jesień to idealny czas dla grzybiarzy. Kaszubskie lasy obfitują w różne gatunki grzybów. Jest to świetna okazja do spędzenia czasu na łonie natury przed nadchodzącą zimą. Zima na Kaszubach to również mnóstwo atrakcji.

osrodek wczasowy mietaiwoda (1)

Możemy tu pojeździć na nartach, zorganizować kulig lub spędzić Sylwestra z rodziną czy przyjaciółmi z dala od miejskiego zgiełku. Imprezy Sylwestrowe od zawsze cieszą się tutaj dużą popularnością, ze względu na piękno otaczającej przyrody, ale również pyszną kuchnię i niezapomniany klimat. Z pewnością jest to dobre miejsce na wejście w nowy rok.

Sopot co warto zobaczyc

kaszuby zima mietaiwoda wdzydze (2)

pensjonat na kaszubach zima mietaiwoda (1)

Jak widać każdy czas jest dobry żeby zaplanować wypad na Kaszuby. To, kiedy zdecydujemy się na  wyjazd, zależy tylko od naszych możliwości i indywidualnych upodobań. Ten region jak mało który ma nam coś do zaoferowania o każdej porze roku, a jego różnorodność sprawia właśnie, że Kaszuby cieszą się coraz większą popularnością wśród turystów.

Chcesz spędzić miło czas z dala od miasta?  Szukasz sprawdzonego miejsca na weekendowy wypad? Koniecznie zapoznaj się z ofertą pensjonatu Mięta i woda na Kaszubach!

Pensjonat na Kaszubach Wdzydze ośrodek wypoczynkowy Mięta i Woda

Pensjonat Wdzydze Mięta i Woda

osrodek wypoczynkowy na Kaszubach Mięta i Woda (2)

Pensjonat na Kaszubach Mięta i Woda (1)

pokoje na kaszubach Mięta i Woda (1)

osrodek wypoczynkowy Wdzydze Mięta i Woda (1)

apartamenty pokoje pensjonat Wdzydze Mięta i Woda (1) pokoje Wdzydze Mięta i Woda pokoje na kaszubach Mięta i Woda Pensjonat Wdzydze Mięta i Woda Pensjonat na Kaszubach Mięta i Woda osrodek wypoczynkowy na Kaszubach Mięta i Woda apartamenty Wdzydze Mięta i Woda apartamenty pokoje pensjonat na Kaszubach Mięta i Woda apartamenty na Kaszubach Mięta i Woda

 

 


O autorzeZostaw odpowiedź
p>