Majówka na Kaszubach – idealny pomysł dla całej rodziny

0
1579
majówka na kaszubach mieta i woda

Długi weekend majowy zbliża się wielkimi krokami i wielu z nas zastanawia się gdzie spędzić wolne dni. Pogoda w tym czasie zwykle dopisuje, dlatego warto rozważyć opcję wypoczynku na łonie natury, w ładnym otoczeniu. Regionem, które umili nam majówkę swoim urokiem i piękną  przyrodą są zdecydowanie Kaszuby. Lasy, łąki, jeziora – wszystko mamy tu na wyciągnięcie ręki.

Pensjonat na Kaszubach

majówka na kaszubach mieta i woda

Ponadto, Kaszuby dają nam też mnóstwo możliwości spędzania wolnego czasu – możemy spacerować, jeździć na rowerach, pływać łódką lub kajakiem, jeździć konno ( w tych okolicach jest dużo szkółek jazy konnej), a także zwiedzać ciekawe obiekty.

Wśród miejsc wartych zobaczenia jest m.in.:

  • Domek do góry nogami w Szymbarku,
  • Najdłuższa deska świata w Szymbarku,
  • Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach Kiszewskich,
  • Skansen we Wdzydzach Kiszewskich,
  • Wdzydzki park Krajobrazowy,
  • Wieża widokowa w Wieżycy,
  • Kolegiata w Kartuzach.

W zależności od swoich potrzeb i upodobań możemy wybierać w szerokiej ofercie noclegów – od drewnianych domków, po pokoje w pensjonatach, po nowoczesne apartamenty. Każdy z pewnością znajdzie tu coś dla siebie. Warto przemyśleć również czy wybieramy opcję bez wyżywienia i sami przygotowujemy posiłki, czy stawiamy na słodkie lenistwo i korzystamy z uroków regionalnej kaszubskiej kuchni, która z pewnością zachwyci każdego!

Atrakcje Sopot

majówka na kaszubach mieta i woda

Nawet jeśli będziemy gotować sami, warto choć raz wybrać się  do lokalnej restauracji i skosztować typowych tutejszych dań. Jest to dobry sposób na poznawanie kultury i tradycji mieszkańców.

Wybierając się na Kaszuby, dobrze jest zastanowić w jakim rejonie będziemy się czuć najlepiej i gdzie się zatrzymamy – czy chcemy mieć nocleg w centrum wydarzeń, w miejscach typowo turystycznych takich jak np. Szymbark, Kościerzyna, czy potrzebujemy wyciszenia i odpoczynku z dala od wielkiego zgiełku – wtedy lepiej zaszyć się gdzieś w lesie. Ciekawe miejsca noclegowe w zacisznych zakątkach są np. we Wdzydzach Tucholskich.

Majówka na Kaszubach Wdzydze Tucholskie

majówka na kaszubach mieta i woda

Kaszuby i ich różnorodność z pewnością pozwolą każdemu znaleźć miejsce dostosowane do swoich upodobań i indywidualnych potrzeb. Jest to rejon idealny dla osób, które chcą aktywnie wypocząć, ale również dla tych, którzy potrzebują zregenerować siły w warunkach ciszy i spokoju. Odnajdą się tu rodziny z dziećmi i zakochane pary chcące spędzić czas tylko we dwoje- jednym słowem jest to miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.