Kiedy warto wybrać się na Kaszuby?

0
987
majówka na kaszubach mieta i woda

Kaszuby to jeden z najchętniej odwiedzanych regionów Polski. Przyjeżdżają tu turyści z kraju i zagranicy, zachęcani pięknem krajobrazów, pyszną kuchnią i lokalnym folklorem. Wydawać by się mogło, że najlepszą porą na zaplanowanie urlopu lub weekendu na Kaszubach jest lato, ale tak naprawdę, każdy sezon ma tu swoje uroki.

Atrakcje na Kaszubach

Wiosna to idealny czas ponieważ możemy zaplanować tutaj rodzinną majówkę. Grill nad jeziorem, wycieczka rowerowa, piękno budzącej się do życia przyrody – wszystko to czeka i zachęca do odwiedzenia Kaszub właśnie wiosną. To idealny czas na regenerację sił po długich, zimowych miesiącach. Warto również dowiedzieć się, jaki pensjonat na Kaszubach może nam to zapewnić bez względu na porę roku.

Plaża w Sopocie
Źródlo: www.sopot.pl

Lato to oczywiście czas obfitujący w mnóstwo regionalnych atrakcji. Planując urlop w tym okresie, z pewnością nie będziemy narzekać na nudę. W wakacje możemy korzystać z pięknych kaszubskich jezior pływać kajakiem, jachtem, łodzią lub…wpław. Możemy również brać udział w różnego rodzaju lokalnych wydarzeniach – festynach, dożynkach, targach regionalnej żywności, rękodzieła, plenerowych koncertach itp.

Aktywne spędzanie czasu na Kaszubach

Ciepłe miesiące sprzyjają wycieczkom rowerowym, spacerom i zwiedzaniu różnego rodzaju zabytków. Jesień to idealny czas dla grzybiarzy. Kaszubskie lasy obfitują w różne gatunki grzybów. Jest to świetna okazja do spędzenia czasu na łonie natury przed nadchodzącą zimą.

Centrum Haffnera Sopot

Zimą natomiast, możemy pojeździć na nartach, zorganizować kulig lub spędzić Sylwestra z rodziną czy przyjaciółmi z dala od miejskiego zgiełku. Imprezy Sylwestrowe od zawsze cieszą się tutaj dużą popularnością, ze względu na piękno otaczającej przyrody, ale również pyszną kuchnię i niezapomniany klimat. Z pewnością jest to dobre miejsce na wejście w nowy rok.

Co warto zobaczyć w Sopocie?

Jak widać każdy czas jest dobry żeby zaplanować wyjazd na Kaszuby. To, kiedy zdecydujemy się na wyjazd, zależy wyłącznie od naszych możliwości i indywidualnych upodobań. Ten region jak mało który ma nam coś do zaoferowania o każdej porze roku, a jego różnorodność sprawia, że Kaszuby cieszą się coraz większą popularnością wśród turystów.

Sopot atrakcje turystyczne noclegi
Źródło: https://www.facebook.com/MiastoSopot/