Kiedy warto wybrać się na Kaszuby?

Kaszuby to jeden z najchętniej odwiedzanych regionów Polski. Przyjeżdżają  tu turyści z kraju i zagranicy, zachęcani pięknem krajobrazów, pyszną kuchnią i lokalnym folklorem. Wydawać by się mogło, że najlepszą porą na zaplanowanie urlopu lub weekendu na Kaszubach jest lato, ale tak naprawdę, każdy sezon ma tu swoje uroki.

Atrakcje na Kaszubach

Wiosna to idealny czas ponieważ możemy zaplanować tutaj rodzinną majówkę. Grill nad jeziorem, wycieczka rowerowa, piękno budzącej się do życia przyrody – wszystko to czeka na nas  i zachęca do odwiedzenia Kaszub właśnie wiosną. To idealny czas na regenerację sił po długich, zimowych miesiącach. Warto również wiedzieć jaki pensjonat na Kaszubach może nam to zapewnić bez względu na porę roku.

Lato to oczywiście czas obfitujący w mnóstwo regionalnych atrakcji. Planując urlop w tym okresie, z pewnością nie będziemy narzekać na nudę. W wakacje możemy korzystać z pięknych kaszubskich jezior pływać kajakiem, jachtem, łodzią lub…wpław. Możemy również brać udział w różnego rodzaju lokalnych wydarzeniach – festynach, dożynkach, targach regionalnej żywności, rękodzieła, plenerowych koncertach itp.

Aktywne spędzanie czasu na Kaszubach

Ciepłe miesiące sprzyjają wycieczkom rowerowym, spacerom i zwiedzaniu różnego rodzaju zabytków. Jesień to idealny czas dla grzybiarzy. Kaszubskie lasy obfitują w różne gatunki grzybów. Jest to świetna okazja do spędzenia czasu na łonie natury przed nadchodzącą zimą. Zima na Kaszubach to również mnóstwo atrakcji.

Możemy tu pojeździć na nartach, zorganizować kulig lub spędzić Sylwestra z rodziną czy przyjaciółmi z dala od miejskiego zgiełku. Imprezy Sylwestrowe od zawsze cieszą się tutaj dużą popularnością, ze względu na piękno otaczającej przyrody, ale również pyszną kuchnię i niezapomniany klimat. Z pewnością jest to dobre miejsce na wejście w nowy rok.

Sopot co warto zobaczyc

Jak widać każdy czas jest dobry żeby zaplanować wypad na Kaszuby. To, kiedy zdecydujemy się na  wyjazd, zależy tylko od naszych możliwości i indywidualnych upodobań. Ten region jak mało który ma nam coś do zaoferowania o każdej porze roku, a jego różnorodność sprawia właśnie, że Kaszuby cieszą się coraz większą popularnością wśród turystów.

Podobne

Discover

Jak radzić sobie ze smogiem?

Z powodu smogu w Polsce każdego roku umiera prawie 45 tysięcy mieszkańców....

Jak nauczyć dziecko wiązać sznurowadła?

Wiek w jakim dziecko powinno umieć wiązać buty jest kwestią sporną. Większość rodziców uważa,...

Czapka bluetooth – nie tylko na narty i snowboard

Uprawianie sportu - niezależnie czy robimy to profesjonalnie czy amatorsko, wymaga od nas odpowiedniego...

Majówka na Kaszubach – idealny pomysł dla całej rodziny

Długi weekend majowy zbliża się wielkimi krokami i wielu z nas zastanawia się gdzie...

Kiedy warto wybrać się na Kaszuby?

Kaszuby to jeden z najchętniej odwiedzanych regionów Polski. Przyjeżdżają  tu turyści z kraju i...

Osiedle Hiszpańskie w Gdańsku – wysoki standard, niskie ceny

Cena za m2 i lokalizacja, to najważniejsze aspekty, które bierzemy pod uwagę kupując mieszkanie....

Kategorie

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here