Galeria Bałtycka nowoczesna ikona miasta

0
974
Galeria Bałtycka Gdańsk
Źródło: www.wikipedia.pl, autor: Cioccolatino

Galeria Bałtycka położona jest w dzielnicy Gdańsk-Wrzeszcz. Dzięki takiej lokalizacji dojazd ze wszystkich stron Gdańska, Sopotu i Gdyni jest niezwykle dogodny, zarówno samochodem jak i komunikacją miejską. Początkowo nazywać się miała Galerią Gdańską, lecz ostatecznie zmieniono nazwę na Galerię Bałtycką, gdyż swoim wyglądem nawiązuje do morza, plaży i nadmorskich krajobrazów Zatoki Gdańskiej.

Galeria Bałtycka

Na ponad 40 tysiącach metrów kwadratowych znajduje się ponad 200 markowych sklepów, z których niewiele prowadziło działalność na terenie Trójmiasta, punkty usługowe, kawiarnie i restauracje. „Sklepy są rozmieszczone wzdłuż dwóch osi komunikacyjnych: szaro-niebieskiej osi Morza i utrzymanej w cieplejszej, pomarańczowo-brązowej kolorystyce osi Ziemi”. Oprócz funkcji handlowo-usługowej Galeria Bałtycka jest miejscem przeróżnych imprez o charakterze kulturalnym, naukowym czy sportowym. W pasażach odbywają się pokazy mody, wystawy, koncerty i spotkania ze znanymi osobistościami Pomorza.

Galeria bałtycka Gdańsk trójmiasto

Galeria handlowa staje się dziś miejscem rozrywki i spotkań z przyjaciółmi, więc aby pobyt w niej stał się komfortowy dla każdego, przygotowano wiele udogodnień. Oprócz dwupoziomowego parkingu na 1100 miejsc postojowych, Galeria Bałtycka przystosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych (wypożyczalnia wózków inwalidzkich, dostosowane toalety i windy) i jest miejscem przyjaznym dla rodzin z dziećmi (pokój dla mamy z dzieckiem, wypożyczalnia samochodzików, plac zabaw).
200 markowych sklepów sprawia, że Galeria Bałtycka jest jednym z największych centrów mody w Trójmieście, bardzo chętnie odwiedzanym przez tłumy osób każdego dnia. Klienci doceniają jakość, funkcjonalność i atrakcyjność gdańskiej galerii. Potwierdza to fakt, iż Galeria Bałtycka znalazła się w rankingu najlepszych centrów handlowych TOP 10.

Galeria Bałtycka
al. Grunwaldzka 141
80-264 Gdańsk
Tel. 058 521 85 50 (informacja)
Fax. 058 521 85 55
galeria@galeriabaltycka.pl