Galeria Bałtycka nowoczesna ikona miasta

Galeria Bałtycka położona jest w dzielnicy Gdańsk-Wrzeszcz. Dzięki takiej lokalizacji dojazd ze wszystkich stron Gdańska, Sopotu i Gdyni jest niezwykle dogodny, zarówno samochodem jak i komunikacją miejską. Początkowo nazywać się miała Galerią Gdańską, lecz ostatecznie zmieniono nazwę na Galerię Bałtycką, gdyż swoim wyglądem nawiązuje do morza, plaży i nadmorskich krajobrazów Zatoki Gdańskiej.

Galeria Bałtycka

Na ponad 40 tysiącach metrów kwadratowych znajduje się ponad 200 markowych sklepów, z których niewiele prowadziło działalność na terenie Trójmiasta, punkty usługowe, kawiarnie i restauracje. “Sklepy są rozmieszczone wzdłuż dwóch osi komunikacyjnych: szaro-niebieskiej osi Morza i utrzymanej w cieplejszej, pomarańczowo-brązowej kolorystyce osi Ziemi”. Oprócz funkcji handlowo-usługowej Galeria Bałtycka jest miejscem przeróżnych imprez o charakterze kulturalnym, naukowym czy sportowym. W pasażach odbywają się pokazy mody, wystawy, koncerty i spotkania ze znanymi osobistościami Pomorza.

Galeria bałtycka Gdańsk trójmiasto

Galeria handlowa staje się dziś miejscem rozrywki i spotkań z przyjaciółmi, więc aby pobyt w niej stał się komfortowy dla każdego, przygotowano wiele udogodnień. Oprócz dwupoziomowego parkingu na 1100 miejsc postojowych, Galeria Bałtycka przystosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych (wypożyczalnia wózków inwalidzkich, dostosowane toalety i windy) i jest miejscem przyjaznym dla rodzin z dziećmi (pokój dla mamy z dzieckiem, wypożyczalnia samochodzików, plac zabaw).
200 markowych sklepów sprawia, że Galeria Bałtycka jest jednym z największych centrów mody w Trójmieście, bardzo chętnie odwiedzanym przez tłumy osób każdego dnia. Klienci doceniają jakość, funkcjonalność i atrakcyjność gdańskiej galerii. Potwierdza to fakt, iż Galeria Bałtycka znalazła się w rankingu najlepszych centrów handlowych TOP 10.

Galeria Bałtycka
al. Grunwaldzka 141
80-264 Gdańsk
Tel. 058 521 85 50 (informacja)
Fax. 058 521 85 55
galeria@galeriabaltycka.pl
Poprzedni artykułMolo w Sopocie
Następny artykułWalentynki w Sopocie

Podobne

Discover

Parki i place zabaw w Sopocie

Niektórzy turyści widzą w Sopocie tylko miejsce do szalonej całonocnej zabawy, głównie dzięki licznym...

Pomysł na pochmurne dni w Sopocie

Sopot jest wakacyjną stolicą Polski, więc gdy tylko zrobi się cieplej, przyjeżdżają tu tłumy...

Monkey Business Pizza & More – Kraków podgórze

Monkey Business Pizza & More - wyjątkowa i sycąca amerykańska deep dish pizza w...

Imprezowanie w Sopocie

Każdy z nas ma czasem ochotę zapomnieć o pracy i innych obowiązkach, odetchnąć i...

Tramwaj wodny w Trójmieście. Tam i z powrotem!

Tramwaj wodny jest to jedno z najlepszych porozumień między miastami morskimi w sezonie letnim....

SPA Sopot

Wakacje nad morzem możemy spędzić nie tylko nad wodą, ale też pójść do kina...

Kategorie

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here