Parki i place zabaw w Sopocie

Niektórzy turyści widzą w Sopocie tylko miejsce do szalonej całonocnej zabawy, głównie dzięki licznym klubom i dyskotekom. Ale tu nadal podtrzymuje się tradycję uzdrowiska, które wykorzystuje doskonałe położenie nad morzem, wśród zieleni i dzięki temu pozwala na spokojną rekreację. Zatem jeśli ktoś ma na to ochotę, może bez problemu znaleźć tu wiele miejsc, w których wypocznie na łonie natury. Na spacer można wybrać się nie tylko na słynne molo lub brzegiem plaży, ale także zwiedzić piękne, okoliczne parki.

Najpiękniejsze parki w Sopocie

Jednym z nich jest Park Północny położony w pasie nadmorskim, niedaleko samego molo. Szczególnie po ostatniej rewitalizacji stał się jeszcze bardziej atrakcyjny dla odwiedzających go gości. Teraz z nowych bezkolizyjnych ścieżek mogą korzystać tam zarówno piesi, jak i rowerzyści czy rolkarze. Ci ostatni mają do dyspozycji tor o łącznej długości ok. 2 km. Poza tym zadbano o oświetlenie oraz ławeczki i miejsca do wypoczynku. Jest też ogrodzony plac zabaw dla dzieci ze zjeżdżalnią, drabinkami, piaskownicą i huśtawkami. W środkowej części parku znajdują się boiska do piłki nożnej i koszykówki oraz sprzęty do ćwiczeń. Utworzono także specjalną ścieżkę przyrodniczo-edukacyjną, a wyjątkowo cenne gatunki drzew objęto należytą ochroną.

Park Sopot atrakcje turystyczne w Sopocie

Wypiękniał również drugi z największych parków Sopotu – Park Południowy. Postanowiono powrócić do korzeni i przywrócić mu wygląd z czasów międzywojnia, bowiem właśnie na ten okres przypadały czasy jego największej świetności. Inicjatorem założenia parku był w latach 20-tych XIX wieku sam Jerzy Haffner. Zatem obecnie nawiązuje on do typowego parku kuracyjnego, a że znajduje się w samym centrum Sopotu, obok Domu Zdrojowego, jest świetnym miejscem na spacery. Odnowiono wiele elementów infrastruktury – alejki, grzybki inhalacyjne i atrakcyjny plac zabaw dla dzieci z nowoczesnymi urządzeniami, o łącznej powierzchni 190 m2. Znajdujące się na nim przyrządy zostały zaprojektowane w taki sposób, aby stylem łączyły się z krajobrazem morskim. Przykładami infrastruktury o takim wyglądzie jest: drewniany żaglowiec, latarnia morska ze zjeżdżalnią i drabinkami, foka, na której można się pobujać i oczywiście piaskownica. W parku powstały też nowe trawniki, ławki, kosze na śmieci, zbudowano nawet podświetlaną fontannę i replikę barometru, a także założono oświetlenie i monitoring. Dzięki temu całe rodziny mogą czuć się bezpiecznie i miło spędzać czas.

Place zabaw w Sopocie

Jednak dla dzieci największą frajdą będzie możliwość rekreacji na dobrze zorganizowanym placu zabaw. Oprócz tych w dwóch sopockich parkach są jeszcze inne równie przyjazne dzieciom miejsca w okolicy. Praktycznie w samym centrum Sopotu, przy ulicy Armii Krajowej 76 położony jest obiekt administrowany przez MOSiR. Jest dobrze ogrodzony i zabezpieczony, nie ma więc ryzyka, że nasze pociechy znikną z naszego pola widzenia. Do  standardowych elementów takich jak huśtawki, karuzele, piaskownice, drabinki i zjeżdżalnie dodano stoły do tenisa stołowego oraz boisko do piłki nożnej. Kolejnym obiektem godnym uwagi jest usytuowany tuż przy plaży i Sopockim Klubie Żeglarskim, plac zabaw w kształcie statku. Między jego drewnianymi burtami znajdują się ławki, huśtawki i różnego rodzaju zabawki. Dla turystów, którzy chcą zostawić dzieci pod wykwalifikowaną opieką, w hotelu Sheraton stworzono specjalnie Kids Club. Dzieci mogą tu uczestniczyć w rozwijających zajęciach, a ich rodzice mają wtedy trochę wolnego czasu.

Parki w Sopocie

Podobne

Discover

Parki i place zabaw w Sopocie

Niektórzy turyści widzą w Sopocie tylko miejsce do szalonej całonocnej zabawy, głównie dzięki licznym...

Pomysł na pochmurne dni w Sopocie

Sopot jest wakacyjną stolicą Polski, więc gdy tylko zrobi się cieplej, przyjeżdżają tu tłumy...

Monkey Business Pizza & More – Kraków podgórze

Monkey Business Pizza & More - wyjątkowa i sycąca amerykańska deep dish pizza w...

Imprezowanie w Sopocie

Każdy z nas ma czasem ochotę zapomnieć o pracy i innych obowiązkach, odetchnąć i...

Tramwaj wodny w Trójmieście. Tam i z powrotem!

Tramwaj wodny jest to jedno z najlepszych porozumień między miastami morskimi w sezonie letnim....

SPA Sopot

Wakacje nad morzem możemy spędzić nie tylko nad wodą, ale też pójść do kina...

Kategorie

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here