Parki i place zabaw w Sopocie

0
747
Park w Sopocie atrakcje turystyczne

Niektórzy turyści widzą w Sopocie tylko miejsce do szalonej całonocnej zabawy, głównie dzięki licznym klubom i dyskotekom. Ale tu nadal podtrzymuje się tradycję uzdrowiska, które wykorzystuje doskonałe położenie nad morzem, wśród zieleni i dzięki temu pozwala na spokojną rekreację. Zatem jeśli ktoś ma na to ochotę, może bez problemu znaleźć tu wiele miejsc, w których wypocznie na łonie natury. Na spacer można wybrać się nie tylko na słynne molo lub brzegiem plaży, ale także zwiedzić piękne, okoliczne parki.

Najpiękniejsze parki w Sopocie

Jednym z nich jest Park Północny położony w pasie nadmorskim, niedaleko samego molo. Szczególnie po ostatniej rewitalizacji stał się jeszcze bardziej atrakcyjny dla odwiedzających go gości. Teraz z nowych bezkolizyjnych ścieżek mogą korzystać tam zarówno piesi, jak i rowerzyści czy rolkarze. Ci ostatni mają do dyspozycji tor o łącznej długości ok. 2 km. Poza tym zadbano o oświetlenie oraz ławeczki i miejsca do wypoczynku. Jest też ogrodzony plac zabaw dla dzieci ze zjeżdżalnią, drabinkami, piaskownicą i huśtawkami. W środkowej części parku znajdują się boiska do piłki nożnej i koszykówki oraz sprzęty do ćwiczeń. Utworzono także specjalną ścieżkę przyrodniczo-edukacyjną, a wyjątkowo cenne gatunki drzew objęto należytą ochroną.

Park Sopot atrakcje turystyczne w Sopocie

Wypiękniał również drugi z największych parków Sopotu – Park Południowy. Postanowiono powrócić do korzeni i przywrócić mu wygląd z czasów międzywojnia, bowiem właśnie na ten okres przypadały czasy jego największej świetności. Inicjatorem założenia parku był w latach 20-tych XIX wieku sam Jerzy Haffner. Zatem obecnie nawiązuje on do typowego parku kuracyjnego, a że znajduje się w samym centrum Sopotu, obok Domu Zdrojowego, jest świetnym miejscem na spacery. Odnowiono wiele elementów infrastruktury – alejki, grzybki inhalacyjne i atrakcyjny plac zabaw dla dzieci z nowoczesnymi urządzeniami, o łącznej powierzchni 190 m2. Znajdujące się na nim przyrządy zostały zaprojektowane w taki sposób, aby stylem łączyły się z krajobrazem morskim. Przykładami infrastruktury o takim wyglądzie jest: drewniany żaglowiec, latarnia morska ze zjeżdżalnią i drabinkami, foka, na której można się pobujać i oczywiście piaskownica. W parku powstały też nowe trawniki, ławki, kosze na śmieci, zbudowano nawet podświetlaną fontannę i replikę barometru, a także założono oświetlenie i monitoring. Dzięki temu całe rodziny mogą czuć się bezpiecznie i miło spędzać czas.

Place zabaw w Sopocie

Jednak dla dzieci największą frajdą będzie możliwość rekreacji na dobrze zorganizowanym placu zabaw. Oprócz tych w dwóch sopockich parkach są jeszcze inne równie przyjazne dzieciom miejsca w okolicy. Praktycznie w samym centrum Sopotu, przy ulicy Armii Krajowej 76 położony jest obiekt administrowany przez MOSiR. Jest dobrze ogrodzony i zabezpieczony, nie ma więc ryzyka, że nasze pociechy znikną z naszego pola widzenia. Do  standardowych elementów takich jak huśtawki, karuzele, piaskownice, drabinki i zjeżdżalnie dodano stoły do tenisa stołowego oraz boisko do piłki nożnej. Kolejnym obiektem godnym uwagi jest usytuowany tuż przy plaży i Sopockim Klubie Żeglarskim, plac zabaw w kształcie statku. Między jego drewnianymi burtami znajdują się ławki, huśtawki i różnego rodzaju zabawki. Dla turystów, którzy chcą zostawić dzieci pod wykwalifikowaną opieką, w hotelu Sheraton stworzono specjalnie Kids Club. Dzieci mogą tu uczestniczyć w rozwijających zajęciach, a ich rodzice mają wtedy trochę wolnego czasu.

Parki w Sopocie