Pomysł na pochmurne dni w Sopocie

0
771

Sopot jest wakacyjną stolicą Polski, więc gdy tylko zrobi się cieplej, przyjeżdżają tu tłumy turystów. Od innych nadmorskich kurortów różni się jednak tym, że ma do zaoferowania dużo więcej niż tylko plaża, morze i słońce. Dzięki temu można tu doskonale bawić się i wypoczywać przez cały rok, także wtedy, gdy pogoda nas nie rozpieszcza. Wiadomo, że każdy turysta podczas wakacji w Sopocie chciałby wykapać się w morzu i poopalać w pełnym słońcu. Jednak aura na polskim wybrzeżu nawet latem bywa kapryśna i czasem to uniemożliwia.

Zadaszone atrakcje w Sopocie

Zatem aby nie zawieść gości, otworzono w Sopocie Aquapark. Można w nim o każdej porze roku, bez względu na temperaturę na zewnątrz, korzystać z wielu wodnych atrakcji. Są tu baseny różnych rozmiarów, zjeżdżalnie i jacuzzi, a do tego sauny, solarium i inne formy wodnych rozrywek dostosowanych zarówno do osób dorosłych jak i najmłodszych gości. Kiedy pada deszcz, warto też poświęcić więcej uwagi propozycjom kulturalnym Sopotu. W Centum Haffnera mieści się kinopleks z kilkoma doskonale wyposażonymi salami, w których zawsze można zobaczyć jakiś interesujący film. Niedaleko, także przy ulicy Bohaterów Monte Cassino, zlokalizowana jest Scena Kameralna Teatru Wybrzeże, a przy samej plaży Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej.

Aquapark Sopot atrakcje trojmiasto

W słynnym Domu Zdrojowym znajduje się Państwowa Galeria Sztuki prezentująca dzieła słynnych autorów sztuki współczesnej. Rolę wystawienniczą pełni także zabytkowy Dworek Sierakowskich, w którym można posłuchać koncertów muzyki kameralnej. Zresztą w Sopocie miejsc z dobrą muzyką nie brakuje i to praktycznie w każdym wydaniu, w końcu jest tu bardzo dużo klubów i dyskotek, często oferujących także muzykę na żywo. Niedawno oddana została po remoncie legendarna Opera Leśna, jest też Ergo Arena, a w tych miejscach muzyka jest niezwykle ceniona.

Dom zdrojowy Sopot

Centra handlowe i galerie w Sopocie

Niepogodę można zawsze przeczekać w którejś z licznych kawiarni czy herbaciarni, z kubkiem pysznego gorącego napoju. Z kolei bardzo wysoko oceniane restauracje na pewno też potrafią poprawić nam humor podczas deszczu, serwując coś pysznego. W sopockich lokalach warto posiedzieć dla samego ich wystroju, bardzo często oddającego niezwykły klimat uzdrowiska. Dla tych, którzy kochają zakupy, Sopot oferuje liczne sklepy, butiki czy centra handlowe, w których z pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Galerie sopot atrakcje