Wczasy nad jeziorem – Mazury

Rajem dla amatorów i zwolenników aktywnego wypoczynku, zwłaszcza wodnego są jeziora mazurskie. Od maja do końca września rejony te ściągają miłośników żeglarstwa. Nie ma lepszego miejsca w Polsce, które tak świetnie nadawałoby się do uprawniania wodnych dyscyplin sportowych jak tereny Mazur. Znajduje się tu ponad 2000 jezior, rzeki i kanały, czyli jednym słowem raj dla żeglarzy i kajakarzy. Do największych jezior na Mazurach należą Śniardwy, Mamry, Jeziorak, Niegocin, Roś oraz Druzno. Atrakcją regionu są też kanały – do najbardziej znanych należy Kanał Augustowski łączący Biebrzę z Niemnem, a także Kanał Elbląski. Kajakarze najczęściej wybierają spływ rzeką Krutynią – ten wodny szlak to 107 km trasy wśród pięknej, mazurskiej przyrody. Jeziora to także idealne miejsce dla wędkarzy.

Mazury wczasy nad jeziorem

Żeglarską stolicą Mazur jest Giżycko – ze względu na swoje położenie odbywa się tu co roku wiele wydarzeń sportowych i zawodów. Oprócz atutów żeglarskich, miasto ma atrakcyjne zaplecze turystyczne. Będąc tu warto odwiedzić Twierdzę Boyen z XIX wieku, jedyny czynny w Europie most obrotowy, zamek krzyżacki, czy wieżę ciśnień, z której oglądać można panoramę miasta i jezior. Konkurencją dla Giżycka są Mikołajki, z dobrze przygotowanym i wyposażonym portem, a także przystanią Żeglugi Mazurskiej. W sezonie organizowane są tu regaty żeglarskie, a w lato odbywają się imprezy plenerowe. Około 5 km od tej miejscowości znajduje się rezerwat przyrody Jezioro Łuknajno, w którym zaobserwować można największe w Europie kolonie łabędzia niemego.

szlaki wodne mazury

Mazury to nie tylko jeziora i piękno przyrody. To również architektoniczne perełki, średniowieczne zamki, pałace i dworki. Urlop nad jeziorami jest doskonałym pomysłem na aktywność, której wielu osobom brakuje na co dzień. Warto wykorzystać możliwości regionu i spędzić czas na rowerowych i pieszych wędrówkach po Mazurach. Szlaki turystyczne są tak zróżnicowane, że z pewnością trafią w gusta wszystkich, zarówno miłośników fauny i flory, badaczy historii i każdego, kto w codziennym zgiełku miastowej rzeczywistości, nie ma możliwości relaksu i spędzaniu czasu na łonie natury

Podobne

Discover

Parki i place zabaw w Sopocie

Niektórzy turyści widzą w Sopocie tylko miejsce do szalonej całonocnej zabawy, głównie dzięki licznym...

Pomysł na pochmurne dni w Sopocie

Sopot jest wakacyjną stolicą Polski, więc gdy tylko zrobi się cieplej, przyjeżdżają tu tłumy...

Monkey Business Pizza & More – Kraków podgórze

Monkey Business Pizza & More - wyjątkowa i sycąca amerykańska deep dish pizza w...

Imprezowanie w Sopocie

Każdy z nas ma czasem ochotę zapomnieć o pracy i innych obowiązkach, odetchnąć i...

Tramwaj wodny w Trójmieście. Tam i z powrotem!

Tramwaj wodny jest to jedno z najlepszych porozumień między miastami morskimi w sezonie letnim....

SPA Sopot

Wakacje nad morzem możemy spędzić nie tylko nad wodą, ale też pójść do kina...

Kategorie

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here