Sopot dla dzieci

0
991
Atrakcje dla dzieci w Sopocie
Źródło: www.esopot.pl

Jak każdy region turystyczny, Pomorze pełne jest atrakcji dla najmłodszych. Przecież w większości na wakacje wyjeżdża się całą rodziną, a skoro jest to czas radości i zabawy, to rodzice zazwyczaj nie żałują niczego swoim pociechom. Jednak w Sopocie, jednym z najpopularniejszych polskich kurortów wymagania są wyższe niż gdzie indziej.

Można by powiedzieć, że wszędzie, gdzie jest morze i plaża, warunki dla dzieci są idealne, ale dzisiaj potrzeba dużo więcej, aby zaspokoić wygórowane wymagania podczas wczasów. Zatem oprócz tego, co cieszy turystów w każdym wieku, czyli przechadzki po deptaku, zwiedzania Krzywego Domku o bajkowych kształtach albo słynnego molo, znajdziemy tu także atrakcje, które przygotowano specjalnie z myślą o dzieciach. Najwięcej jest ich na plaży, gdzie mogą korzystać ze zjeżdżalni, wielkich dmuchanych materacy o różnych kształtach, małych baseników czy też różnego rodzaju przyrządów do zabaw ruchowych.

Krzywy domek w Sopocie
źródło: www.wikipedia.pl

Atrakcje dla dzieci w Sopocie

Nawet gdyby pogoda nie dopisywała i maluchy nie mogły przebywać na świeżym powietrzu, możemy zabrać je do miejsca, w którym będą miały okazję bawić się do woli – sopockiego Aquaparku. Różnej wielkości baseny, także te przystosowane do najmłodszych, nie umiejących pływać, zjeżdżalnie i inne atrakcje sprawiają, że nie chcą one stąd wychodzić. Są też inne miejsca w Sopocie, które oferują dzieciom rozrywkę, a także zapewniają doskonałą opiekę, dzięki czemu rodzice mogą trochę odpocząć. Tak jest choćby w przypadku Kids Clubu w hotelu Sheraton. Jeśli chcemy, aby nasza pociecha mogła trochę poszaleć na łonie natury, zabierzmy ją do uroczego Parku Północnego. Może tam jeździć na rowerze, rolkach lub oddać się swoim ulubionym rozrywkom. Niedaleko stąd, w pobliżu centrum, znajduje się też plac zabaw na terenie sopockiego MOSIR-u przy ulicy Armii Krajowej 76/82, gdzie można korzystać z karuzeli, boiska, piaskownicy, czy stołu do gry w tenisa stołowego. Bliżej plaży natomiast, przy ulicy Wojska Polskiego stworzono kameralny plac zabaw, którego konstrukcja ma formę okrętu. Tu także są zjeżdżalnie i różne huśtawki.

Atrakcje dla dzieci Sopot