Weekend w Sopocie

0
921
Atrakcje w Sopocie

Po ciężkim tygodniu pracy weekend jest tym, na co wszyscy czekamy z utęsknieniem. Tak naprawdę dopiero wtedy, w większości wolni od obowiązków związanych z pracą, możemy robić to, na co naprawdę mamy ochotę. Zamiast bezproduktywnego siedzenia w domu przed telewizorem wielu postanawia urządzić sobie małą wycieczkę. W końcu poza urlopem, którego przecież zawsze jest za mało, to jedyna okazja, żeby gdzieś wyjechać.

Oczywiście każdy ma inną wizję takiego weekendu, ale wydaje się, że Sopot jest w stanie zadowolić wszystkich. A to dlatego, że można tu znaleźć zarówno luksusowe hotele, jak i niedrogie noclegi i apartamenty. Wiele z nich oferuje pakiety weekendowe w korzystnych cenach. Można wybrać się na rodzinny spacer po plaży i molo i pooddychać trochę świeżym morskim powietrzem bogatym w jod, ale też imprezować do rana w którymś z licznych klubów w pobliżu Monte Cassino. Miasto urzeka swoim niepowtarzalnym klimatem. Można odwiedzić tu wiele szczególnych miejsc, zobaczyć choćby Krzywy Domek czy znany wszystkim Dom Zdrojowy.

Sopot atrakcje turystyczne co robić w Sopocie

Pamiętajmy, że Sopot to także uzdrowisko, można zatem przyjechać tu do sanatorium lub wykupić pobyt weekendowy w którymś z hoteli posiadających centrum SPA, gdzie poddać się można różnego rodzaju zabiegom: kosmetycznym, leczniczym albo relaksującym. Ważnym jest też fakt, że Sopot zapewnia gościom liczne atrakcje niezależnie od pory roku. Oferta kulturalna i rozrywkowa jest tu bardzo szeroka także poza sezonem. Kluby i dyskoteki działają cały czas, a w weekendy odbywają się najlepsze imprezy, natomiast Ergo Arena co chwilę gości gwiazdy muzyczne największego formatu i organizuje najważniejsze wydarzenia sportowe. Nie trzeba nawet martwić się, że poza okresem letnim nie można pójść na plażę i wykąpać się w morzu, bo przecież funkcjonuje tu aquapark, w którym nawet zimą można popływać czy skorzystać ze zjeżdżalni. Poza tym latem jest tu zawsze więcej turystów, sami więc musimy zastanowić się, jaki okres roku najbardziej nam odpowiada.