Atrakcje Sopot – co warto zobaczyć

Każdy kurort, który chce przyciągnąć turystów, musi posiadać możliwie szeroką ofertę, tak aby dotrzeć z nią do jak największej grupy ludzi. Dlatego też, nawet jeśli posiada swój określony profil, to nie może na nim poprzestać, a raczej powinien dążyć do stworzenia takich atrakcji, z których każdy mógłby skorzystać. Tak jest właśnie w przypadku Sopotu, który choć jest znany jako uzdrowisko, to jednak ma wiele do zaproponowania nie tylko kuracjuszom. W końcu nie bez powodu jest latem jedną z najpopularniejszych miejscowości wakacyjnych w Polsce, a także poza nią. Co więc tak bardzo ich urzeka? Przede wszystkim zachęcająca wydaje się być ulica Bohaterów Monte Cassino, która pełni funkcję deptaku i to właśnie przy niej znajduje się najwięcej kawiarni, restauracji i klubów. Popularny Monciak ponownie ożywa w nocy, gdy odbywają się tu liczne imprezy i dyskoteki.

Molo w Sopocie
Źródło: www.wikipedia.pl

Latem można zobaczyć tu prawdziwe tłumy, przez fakt, że jest to najlepsza droga z centrum na plażę i molo, które jest najdłuższym tego typu drewnianym obiektem w Europie i wizytówką miasta. Spacerując Monte Cassino warto też zatrzymać się przy Krzywym Domku, którego architektura od razu przyciąga wzrok i zachęca do jego odwiedzenia. Gdy zaś dotrzemy do Placu Zdrojowego, można odwiedzić nowo wybudowany Dom Zdrojowy, który posiada panoramiczną windę, a w środku znajduje się pijalnia wody mineralnej, gdzie mamy niepowtarzalną okazję skosztowania sopockiej solanki.

Krzywy domek w Sopocie
źródło: www.wikipedia.pl

Antidotum na ewentualną niekorzystną aurę jest Aquapark w Sopocie. Dzięki niemu mamy pewność, że niezależnie od pogody będziemy mieli szansę na wodne szaleństwo, co jest szczególnie ważne dla dzieci. Zresztą dzięki zjeżdżalniom, jacuzzi, saunom i innym atrakcjom, z aquaparku korzysta się nie tylko wtedy, gdy za oknem leje deszcz. W związku z tym, Sopot kojarzy się z nowoczesnością i dobrą zabawą.

Historia i kultura Sopotu

Miłośnicy historii jednak także znajdą w nim coś dla siebie. Najstarszym zabytkiem miasta jest średniowieczne Grodzisko przy ulicy Haffnera. Datuje się, że między VIII a X wiekiem istniał tu warowny gród, co potwierdzają wykopaliska archeologiczne. Dziś znajduje się tu miniskansen. organizowane są też pikniki archeologiczne, podczas których można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. Niemniej interesująca może być wizyta w Muzeum Sopotu, które mieści się zaledwie kilka kroków od plaży w willi Ernsta Augusta Claaszena. Została ona odrestaurowana w taki sposób, że historycznym wnętrzom na parterze przywrócono oryginalny wygląd, dzięki czemu można dowiedzieć się, jak wówczas żyli mieszczanie. Na piętrze z kolei prezentuje się wystawy zmienne. O tym, że Sopot łączy w sobie tradycję z nowoczesnością świadczyć mogą też dwa bardzo ważne dla miast obiekty, w których mają miejsce najważniejsze wydarzenia kulturalne. Z jednej strony jest to pięknie położona Opera Leśna, o której słyszał chyba każdy. Ergo Arena natomiast, jest jedną z największych i najnowocześniejszych hal widowiskowo-sportowych w Polsce. Można zobaczyć tu koncerty największych gwiazd i wydarzenia sportowe najwyższej rangi.

Podobne

Discover

Mezoterapia mikroigłowa

Czy Twoja skóra potrzebuje intensywnej regeneracji? Jeśli chcesz, aby stała się napięta i bardziej elastyczna,...

Zadbaj o formę w Sopocie. Hotel Eureka z sauną i...

Sport to zdrowie, a regularna aktywność fizyczna to klucz do długiego i zdrowego życia....

Wynajem samochodów, busów i autokarów w Sopocie

Sopot jest nadmorską miejscowością turystyczną, gdzie niepowtarzalny charakter nadają mu stare kamieniczki i wille...

Parki i place zabaw w Sopocie

Niektórzy turyści widzą w Sopocie tylko miejsce do szalonej całonocnej zabawy, głównie dzięki licznym...

Pomysł na pochmurne dni w Sopocie

Sopot jest wakacyjną stolicą Polski, więc gdy tylko zrobi się cieplej, przyjeżdżają tu tłumy...

Monkey Business Pizza & More – Kraków podgórze

Monkey Business Pizza & More - wyjątkowa i sycąca amerykańska deep dish pizza w...

Kategorie

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj