Centrum Haffnera Sopot

Jedną z największych inwestycji w Trójmieście jest sopockie Centrum Haffnera, które kosztowało łącznie ponad 100 mln euro. Projekt ten został zrealizowany przy współpracy miasta wnoszącego do spółki grunty i prywatnego inwestora wykładającego pieniądze. Nazwanie centrum nazwiskiem Jeana Goerga Haffnera jest próbą upamiętnienia francuskiego lekarza armii napoleońskiej, któremu polecono stworzenie uzdrowiska w Sopocie. Tu też pozostał do śmierci, a mieszkańcy darzą go wielkim szacunkiem, o czym świadczy choćby ufundowany w 2004 roku pomnik w parku nadmorskim. Ostatecznie centrum powstało w 2009 roku i całkowicie odmieniło oblicze miasta. Stało się jego nowoczesną, a zarazem nawiązującą do tradycji wizytówką.

Co znajdziemy w Centrum Haffnera?

W skład Centrum Haffnera wchodzi luksusowy pięciogwiazdkowy hotel Sheraton, Dom Zdrojowy, w którym znajduje się cały kompleks handlowo-usługowy, restauracje, kluby, największe w trójmieście centrum konferencyjne mogące pomieścić 624 osoby, SPA, Multikino udostępniające sześć sal z 1050 miejscami, a także Państwowa Galeria Sztuki, pijalnia wód solankowych i informacja turystyczna. Warto też skorzystać ze znajdującej się tu windy panoramicznej i wjechać na punkt widokowy. Oprócz tego w ramach centrum powstała także kamienica mieszkalna, parking na 400 miejsc, biurowiec i efektowny tunel pod ul. Monte Cassino, który umożliwia dojście deptakiem aż do samego molo. Łącznie powierzchnia wszystkich obiektów zajmuje około 51 tys. km2, a budowa trwała 3 lata.

Centrum Hafnera w Sopocie

Historia Centrum Haffnera

Trzeba przy tym zaznaczyć, że pomimo zastosowania wielu nowoczesnych rozwiązań, starano się także oddać historyczny kształt Domu Zdrojowego, który jest już czwartym takim obiektem budowanym w Sopocie, 3 wcześniejsze nie dotrwały do naszych czasów. Również i inne budynki zaprojektowano tak, żeby komponowały się z centrum miasta i istniejącą tu architekturą.

Centrum Haffnera Sopot

Powstańców Warszawy 19
81-718 Sopot
tel. 798 143 068

Podobne

Discover

Parki i place zabaw w Sopocie

Niektórzy turyści widzą w Sopocie tylko miejsce do szalonej całonocnej zabawy, głównie dzięki licznym...

Pomysł na pochmurne dni w Sopocie

Sopot jest wakacyjną stolicą Polski, więc gdy tylko zrobi się cieplej, przyjeżdżają tu tłumy...

Monkey Business Pizza & More – Kraków podgórze

Monkey Business Pizza & More - wyjątkowa i sycąca amerykańska deep dish pizza w...

Imprezowanie w Sopocie

Każdy z nas ma czasem ochotę zapomnieć o pracy i innych obowiązkach, odetchnąć i...

Tramwaj wodny w Trójmieście. Tam i z powrotem!

Tramwaj wodny jest to jedno z najlepszych porozumień między miastami morskimi w sezonie letnim....

SPA Sopot

Wakacje nad morzem możemy spędzić nie tylko nad wodą, ale też pójść do kina...

Kategorie

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here